Pro rodiče

Vše, co potřebujete vědět – důležité dokumenty, naše filosofie, kalendář akcí a partnerské projekty na jednom místě.

Filosofie školky

Chceme, aby naše mateřská škola byla místem šťastného dětství, kam se děti a také jejich rodiče rádi vrací. Je zde prostor pro uplatnění každého jednotlivce a všichni se cítí dobře a bezpečně.

Chceme, aby se děti naučily žít ve skupině svých vrstevníků, aby poznaly sílu kamarádství a pocit, že patří tam, kde ho mají všichni rádi. Naším nejdůležitějším partnerem je rodina – rodiče, prarodiče, sourozenci.

Naší prioritou je podávání dostatečného množství informací, mít stále otevřené dveře, pořádat společné akce, vzájemně komunikovat a vtahovat rodiče do předškolního vzdělávání a chodu mateřské školy.

Intenzivně vnímáme současnou společenskou potřebu dětí vzdělávat se, využívat všech moderních vymožeností, uplatňovat vnitřní morálku a základní lidské hodnoty. Chceme, aby upřednostňovaly kvalitní mezilidské hodnoty před materiálními hodnotami. Chceme vychovávat děti vnímavé, tolerantní, kamarádské, sebevědomé.

Je pro nás velmi důležitý životní styl v oblasti kvalitního života. Týkající se hlavně stravování.
Dáváme velký prostor i učení se prožitkem, venku.

Provoz školky (pravidla a poplatky)

• Své dítě předávejte vždy ve třídě paní učitelce.
  • Děti z mateřské školy vyzvedávají rodiče nebo jejich zákonní zástupci. V případě vyzvedávání dětí jinými osobami nebo sourozenci předají p. učitelkám ve třídě písemné pověření podepsané rodiči.
  • Do mateřské školy patří jen zdravé děti (onemocní-li dítě infekční chorobou, oznamte tuto skutečnost co nejdříve v mateřské škole – rýma, průjem, zvracení – i o víkendu doma), pokud se projeví nemoc u Vašeho dítěte po předání do kolektivu – budeme Vás kontaktovat a vyzveme k návštěvě lékaře.
  • Sledujte nástěnky, FB i webové stránky školy, kde naleznete veškeré potřebné informace pro Vás.
  • Potřebujete-li si s paní ředitelkou či paní učitelkou promluvit, je to možné při předávání dětí, delší rozhovor si předem domluvte na dobu, kdy nemá sama dohled u dětí.
  • V případě potřeby mluvit a popřípadě řešit vzniklé problémy s paní ředitelkou, domluvte si schůzku předem.
  • Chce-li dítě ukázat kamarádům narozeninový dárek, drahou knihu apod., předejte ho raději paní učitelce, která si dárek společně s dětmi prohlédne a uloží jej na bezpečné místo, zejména mladší děti si mohou brát v případě potřeby s sebou svého oblíbeného plyšového kamaráda. Za zničení či odcizení hračky nebo drahých předmětů neodpovídají zaměstnanci školy, ale rodiče.
  • Chce-li dítě oslavit s kamarády svoje narozeniny, vybírejte s rozmyslem sladkosti (tvrdé bonbony, žvýkačky do mateřské školy z bezpečnostních důvodů nepatří) měkké bonbóny s mírou, raději přineste ovoce například i sušené.
  • Udržujte pořádek ve školce i v okolí, veďte k tomu své děti i ve skříňce v šatně.
  • Máte-li jakoukoliv pochybnost o nějaké skutečnosti, činnosti školky apod., informujte se raději přímo u personálu školy, rády Vám pomůžeme, vysvětlíme nebo poradíme.
  • Využívejte možnosti zapojovat se přímo do činnosti školky, nebojte se nabídnout pomoc, vlastní aktivitu, nápad. Každý nápad z řad rodičů je vítán.
  • Potřebujete-li poradit, půjčit literaturu, doporučit výběr, vyzkoušet si školní pomůcku apod., rády Vám poradíme, vyhovíme.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání je stanovena na 500 Kč/měsíc, výši úplaty za vzdělávání dítěte v MŠ stanovuje ředitelka podle pravidel stanovených zákonem.

Číslo účtu pro placení školného: 107-5652060247/0100

Pro správnou identifikaci platby je nutné do poznámky uvést: příjmení a jméno dítěte.

Částka je splatná do 15. dne příslušného kalendářního měsíce. Opakované nezaplacení úplaty v termínu může být důvodem k ukončení docházky dítěte do MŠ. Vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se poskytuje dítěti bezúplatně po dobu nejvýše 12 měsíců. Omezení bez úplatnosti předškolního vzdělávání na 12 měsíců neplatí pro děti se zdravotním postižením. Úplata se pro příslušný školní rok stanoví pro všechny děti v tomtéž druhu provozu mateřské školy ve stejné měsíční výši.

Osvobozen od úplaty je:

1. zákonný ́zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi,
  2. zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku na péči,
  3. rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě, nebo
  4. fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče, pokud tuto skutečnost prokáže řediteli mateřské školy.

Důležité dokumenty ke stažení

Informace k zápisu

Spolupráce, dotační projekty, a další